Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tydzień Patrona Szkoły

Warto zobaczyć:

Tydzień Kultury Indonezji 2015

Tydzień Polarny 2013

Tydzień kultury Maroka 2012

Tydzień kultury Brazylii 2011 - przepraszamy artykuł niedostępny - aktualizacja nastąpi wkrótce

Tydzień kultury Chin 2010 - przepraszamy artykuł niedostępny - aktualizacja nastąpi wkrótce

Tydzień kultury Iranu 2009 - przepraszamy artykuł niedostępny - aktualizacja nastąpi wkrótce

Tydzień kultury Meksyku 2008 - przepraszamy artykuł niedostępny - aktualizacja nastąpi wkrótce

Tydzień kultury Japonii 2007 - przepraszamy artykuł niedostępny - aktualizacja nastąpi wkrótce

 

Uroczystości święta patrona weszły już na trwałe do tradycji naszej szkoły. Co roku przyjmują formę obchodów tygodnia kultury danego kraju lub regionu świata.Razem z Arkadym Fiedlerem odwiedziliśmy niemal wszystkie kontynenty. Byliśmy w Peru, Indiach, Rosji, USA i Kanadzie a nawet w Czarnej Afryce, Izraelu, Australii i Oceanii oraz w Japonii, Meksyku, Chinach i Iranie.

Zajęcia zawsze mają charakter interdyscyplinarny łącząc plastykę z muzyką, teatr z poezją i literaturą, film z fotografią, taniec ze sportem. Jesteśmy dumni z tego, że realizując tak ambitny projekt edukacyjny znajdujemy oparcie przede wszystkim we własnej społeczności lokalnej, która chce i potrafi inspirować nauczycieli do rzeczy twórczych i oryginalnych.

 

 

 

Nie sposób wymienić wszystkich znamienitych gości, którzy odwiedzili nas w czasie trwania dni patrona. Byli wśród nich synowie Arkadego Fiedlera, ambasadorzy, konsulowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych, władze miejskie, samorządowe i kuratoryjne, misjonarze i duchowni różnych wyznań, podróżnicy, sportowcy, biznesmeni, etnografowie, naukowcy, artyści, dziennikarze i specjaliści od egzotycznych kuchni.

 

 

Aby przybliżyć historię, kulturę i obyczaje innych krajów organizujemy także cykliczne spotkania z podróżnikami, których zapraszamy do naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Podróżnika. Więcej informacji o klubie tutaj.