Zielona Szkoła klasy 2c

W czerwcu klasa 2c wyjechała na Zieloną Szkolę do Wisły, rodzinnej miejscowości Adama Małysza – mistrza świata w skokach narciarskich. Pogoda i humory dopisywały, więc czas mijał nam niezwykle ciekawie na zwiedzaniu atrakcji turystycznych Beskidu Śląskiego. W Muzeum Beskidzkim zobaczyliśmy wystawę eksponatów związanych z życiem i twórczością górali. W skansenie kuźni kowal wykuł dla nas dwie maleńkie podkówki na szczęście. W Chacie Kawuloka, w Istebnej razem z gaździną zrobiliśmy prawdziwe masło z krowiego mleka oraz wysłuchaliśmy brzmienie regionalnych instrumentów ludowych. Ciuchcia Martusia zawiozła nas do Zamku Prezydenta RP, a następnie w jej wesołym wagoniku dojechaliśmy do zapory na Jeziorze Czerniańskim, a później do Doliny Łabajów. Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w Galerii Trofeów Sportowych Adama Małysza, w której obecnie znajduje się ponad 1000 eksponatów, w tym medale, puchary świata, sprzęt sportowy naszego mistrza. Niezapomniane emocje towarzyszyły nam podczas wycieczki do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie oglądaliśmy karmienie i pokazy lotów drapieżnych ptaków. Nie zabrakło i wędrówek po górach. Do naszych zdobycznych szczytów należy już Cieńków Niżni. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.