AKCJA „MAM SERDUCHO”

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,

które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma,

ale czym się dzieli z innymi."

1. Informacje na temat akcji

„Mam serducho” to projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wprowadzony przez SP nr 114 w Krakowie. Mechanizm działania opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby najbardziej potrzebujących rodzin. Potrzeby te identyfikowane są przez nauczycieli naszej szkoły i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej pakunek zgodny z potrzebami danej rodziny.

2. Jak otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pomoc należy wypełnić „Kartę zgłoszenia rodziny” do projektu i dostarczyć ją do nauczyciela naszej szkoły lub koordynatora projektu. Karta zgłoszenia rodziny jest dostępna na stronie internetowej, u pedagoga szkolnego oraz w sekretariacie.

3. Jak zostać Darczyńcą?

Darczyńcą w projekcie może zostać każda zainteresowana osoba. Wystarczy z poniższej listy wybrać rodzinę której chciałoby się pomóc, skompletować potrzebne rzeczy, zapakować pakunek i następnie przynieść go do szkoły do koordynatora projektu lub nauczyciela naszej szkoły. A my przekażemy paczkę potrzebującej rodzinie.

Darczyńco, może dzięki Tobie, Komuś będzie żyło się nieco lepiej!

4. Wybierz rodzinę

L.p.

Rodzina

Lista rzeczy, które potrzebuje rodzina

Data zgłoszenia

Rodzina nr 1

Całoroczne dofinansowanie obiadów dla ucznia

wrzesień 2014 r.

Rodzina nr 2

Całoroczne dofinansowanie obiadów dla ucznia

wrzesień 2014 r.

Rodzina nr 3

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 200 zł.

18.03.2015 r.

Rodzina nr 4

Artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do naczyń, szampony, płyny do czyszczenia wszelkich powierzchni.

Artykuły spożywcze (z długą datą przydatności): puszki mięsne, rybne i warzywne, mąka, cukier, kawa, herbata, ryż, makaron, mleko w proszku.

Ręczniki, pościel.

19.03.2015 r.

Rodzina nr 5

Środki czystości.

Żywność.

Dofinansowanie wyjazdu na "Zieloną szkołę" w wysokości 350 zł.

19.03.2015 r.

Rodzina nr 6

5. Materiały do pobrania

Karta zgłoszenia rodziny do projektu