STOŁÓWKA SZKOLNA
- Szczegóły
- Opublikowano: 30.08.24
UWAGA! ZMIANY NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ!
Zgłoszenie rezygnacji z obiadu do godziny 8:00 WYŁĄCZNIE w aplikacji Jem W Szkole!
>>2. INSTRUKCJA ZAPISÓW NA OBIADY W APLIKACJI JEM W SZKOLE
TURNIEJ SZACHOWY
- Szczegóły
- Opublikowano: 20.06.24
Uczniowie klas drugich pasjonujący się grą w szachy rozegrali dziś w ramach Szkolnego Turnieju Szachowego 6. rund systemem szwajcarskim. Nad przebiegiem konkursu czuwał Pan Marcin Trysła oraz Pani Paulina Sempek. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością zasad gry w szachy oraz dojrzałością emocjonalną, gdyż zwycięzca jest tylko jeden. Gratulujemy młodym szachistom i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Oto Ci ,którzy stanęli na podium:
I miejsce - Mikołaj Pieczyk kl.2b
II miejsce - Eliasz Pomierny kl.2c
III miejsce - Szymon Olejarz kl.2d
Święto Dzielnicy III
- Szczegóły
- Opublikowano: 17.06.24
W dniu 15 czerwca reprezentanci klasy 2b pod opieką wychowawcy Pauliny Sempek wystąpili podczas Święta Dzielnicy III. Zaprezentowali krótki pogram artystyczny tańcząc i śpiewając na scenie. Serdeczne podziękowania dla małych artystów, którzy z odwagą pokazali swoje zdolności przed dużą publicznością.
Bezpieczne wakacje
- Szczegóły
- Opublikowano: 16.06.24
Drodzy uczniowie,
już za chwilę przed Wami czas wypoczynku, podróży i wspaniałych wrażeń. Aby to był czas bezpieczny dla Was i waszych bliskich prosimy o zapoznanie się z prezentacją na temat: "Bezpieczne wakacje". Prezentacje przygotowały wasze koleżanki: Kamila i Natalia z klasy 7b.
Zapraszamy.
Where East meets West and beauty knows no bound
- Szczegóły
- Opublikowano: 10.06.24
Where East meets West and beauty knows no bounds - pod takim hasłem 6 czerwca 2024 roku powitała klasy 6a, 6b oraz 7a wraz panią Kamilą Abburu i Özlem Çarkacı Şahin. Nasza specjalna gościni z Turcji. Dzięki opowieściom Özlem, studentki Erasmusa, dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów na temat Turcji. Uczniowie zapoznali się z kulturą, kuchnią oraz systemem edukacji, który obowiązuje w kraju. Dzięki znajomości języka angielskiego, uczniowie mogli swobodnie zadawać pytania i odpowiadać na te zadane przez gościnę. Było to ekscytujące spotkanie dla nas wszystkich. Liczymy na wymianę doświadczeń w przyszłości i pozostanie w kontakcie z Özlem, abyśmy mogli spotkać się na Skypie z Jej uczniami już w następnym roku szkolnym.
Rozmowa online z uczniami ze szkoły St Joseph’s School w Indiach
- Szczegóły
- Opublikowano: 10.06.24
W naszej szkole odbyła się specjalna rozmowa na żywo z uczniami ze szkoły St Joseph’s School w Indiach. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze sobą w języku angielskim. Opowiadali o szkole, swoim hobby, zajęciach pozaszkolnych i rodzinie. Zaznajomili się z tamtejszą kulturą oraz postanowili wymienić listami tradycyjną pocztą. Rozmowę zorganizowała pani Kamila Abburu, a w rozmowie brali udział: Natalia Skórska, Jakub Kuligowski, Jakub Potocki, Adam Elsayed, Natalia Kendziak, Blanka Pietraszewska, Klara Justino, Zuzanna Rusek, Zofia Bugajska, Jakub Pieczyk i Mandavalli Mahesh
Erasmus
- Szczegóły
- Opublikowano: 10.06.24
4 czerwca klasa 7a wraz z wychowawcą panią Kamilą Abburu miała przyjemność odbyć szkolenie z survivalu prowadzone przez studentów z Erasmusa. Goście z Turcji, Włoch i Hiszpanii zapoznali uczniów z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi przetrwania w trudnych warunkach oraz pokazali różne aktywności z tym związane. Całe szkolenie odbyło się w języku angielskim. Zarówno nasi uczniowie jak i goście z innych krajów świetnie się przy tym bawili
Spotkanie z pracownikami LOT
- Szczegóły
- Opublikowano: 04.06.24
#Ogarniam życie
- Szczegóły
- Opublikowano: 02.06.24
24 maja sześciu uczniów z klasy 7a: Natalia Dola, Natalia Skórska, Maja Grzelakowska, Andrii Sierkov, Bartosz Nowak oraz Sebastian Wandas biorących udział w programie # ogarniam życie pobiegli w koleżeńskich zawodach podczas zgrupowania wszystkich szkół z projektu. Przebiegli 6 kilometrów świetnie się przy tym bawiąc i nawiązując nowe znajomości. Po przebiegnięciu sztafety wszyscy dostali pamiątkowe medale.
Spotkanie organizacyjne z Rodzicami klas I
- Szczegóły
- Opublikowano: 25.05.24
Ogłoszenie
Spotkanie organizacyjne z Rodzicami
uczniów przyszłych klas I
odbędzie się w dniu 11 czerwca 2024 r. (wtorek)
o godz. 18.00
Zapraszamy!
Szkolny Klub Podróżnika
- Szczegóły
- Opublikowano: 07.05.24
24 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Podróżnika z Panem dr hab. Radosławem Palonka prof. UJ Instytutu Archeologii UJ pt. „Polskie badania archeologiczne na Dzikim Zachodzie”.
Południowy Zachód Ameryki Północnej (Utah, Kolorado, Arizona i Nowy Meksyk) to część słynnego Dzikiego Zachodu, trochę zmitologizowana kraina kaktusów, Indian i kowbojów. Rzeczywiście jednak do dzisiaj przetrwało tam wiele tradycji XIX-wiecznego Zachodu, gdzie spęd bydła potrafi zablokować drogę na kilka godzin, a sklepy z akcesoriami kowbojskimi znajdują się zaraz obok marketów Walmart. Ten region to także jedno z najbardziej znanych archeologicznie i turystycznie miejsc w całej Ameryce Północnej, gdzie jest wiele pozostałości rozwiniętych rolniczych kultur tubylczych, niekiedy zamieszkujących wręcz ośrodki protomiejskie, które rozkwitały na długo przed przybyciem uropejczyków do Nowego Świata. Były to kultury Pueblo, Casas Grandes, Hohokam, czy Mimbres. Na chwilę przed przybyciem konkwistadorów lub już w okresie historycznym na ten teren przywędrowały też plemiona łowiecko-zbierackie Ute, Nawahów i Apaczów, którzy mieszkają tam do dzisiaj.
Od 2011 roku badacze z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Radosława Palonki, prof. UJ prowadzą wieloletni projekt badawczy ukierunkowany na dokumentację osadnictwa i sztuki naskalnej kultur tubylczych i pierwszych białych osadników, ale też analizy społeczne, zmiany kulturowe i demograficzne w kilku kanionach położonych w pomniku narodowym Canyons of the Ancients National Monument w pd.-zach. części Kolorado i częściowo na terenach prywatnych. Polski projekt intensywnie współpracuje także z potomkami prekolumbijskiej kultury Pueblo, Indianami Hopi (dzisiaj mieszkającymi w Arizonie) oraz plemieniem Ute, które ma rezerwat zaledwie kilka kilometrów od terenu badań. Ta współpraca prowadzona jest m.in. pod kątem zachowanej tradycji ustnej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, która pomaga w rekonstrukcji wielu aspektów dawnych społeczeństw.